Faith and Care
 

FAITH & CARE

December– Group  9

Coordinator: Ken Ofsthun

Families (R. Richter –T. Seymour) are assigned to serve in Group 9 during December. Sign-up sheets are available in the narthex, or you may call the office 838-5196.

MEMORIALS

Foundation: June – October 2012

In memory of JOHN SEVERSON

Given by:  Kenneth Clark, Greg & Pam Simonson, Morgan Simonson, Adeline Mueller, Don & Joyce Anderson.

In memory of DEAN OPPERUDE

Given by: Larry & Sharyl Roth, Don & Sherry Hummel, Archie & Elaine Kress, Zona Vick, Greg & Pam Simonson, Duane & Sharlene Tollefson, Orlan & Rosie Tollefson.

In memory of CAROLYN NOVAK

Given by: Adeline Mueller.

In memory of GLADYCE JORDAHL

Given by: Archie & Elaine Kress.

In memory of JULIA RHOADS

Given by: Archie & Elaine Kress, Howard & Marlene Olson.

In memory of HAROLD ENNIS

Given by: Larry & Sharyl Roth, Alma Lee, Duane & Sharlene Tollefson, Orlan & Rosie Tollefson.

In memory of KENT SWANSON

Given by: Archie & Elaine Kress.

In memory of ROYAL KRESS

Given by: Archie & Elaine Kress, Lolly Rostad.

In memory of ALMA CHRISTENSON

Given by: Judith Leonard, Gordon & Barbara Christenson, Gary & Edith Christenson, Clair & Nancy Simonson, Greg & Pam Simonson, Morgan Simonson, Dan & Bobbi Wallin, Curt, Carla & Andrea Hansen.

MEMORIALS

October 2012

In memory of ALMA CHRISTENSON

Sunday School – Terry & Karn Stevick, Bryan & Nadine Holmly, Lenhart & Vi Mindt, George & Linda Walker, Ken & Myrtle Walker, Bruce & Margo Haskins.

Choir – Jake & Bonnie Jacobson, Duane & Helen Christianson, Alma Lee, Sharon & Lloyd Boppre, Phil & Linda Thorp.

In memory of JOHN KALLIAS

UndesignatedJoyce Officer Loygren, Friends, Sharon Boppre, Lyle & Ruth McDermott, Arthur &




Valorie Olson, James & Nancy Vitko, Elvin & Louetta Kabanuk, James & Wanda Aspaas, H.R. Thom, Leonard & Betty Johnson, Beverly Roen, Thomas & Donna Runyan, Kraig & Beth Brandt, David & Patricia Fedje, Michael & Debra Klimpel, E.A. Wunderlich, Warren & Sonya Fried.

In memory of ARVEDA SELK

Choir – Myrtle Anderson.

In memory of ANNE ODLAND

Choir – Ida Weber.

In memory of JOHN SEVERSON

Undesignated – Jonelle Moore, Sean & Hiromi Dougherty, Muneaki & Hiroko Takata.

In memory of KENT SWANSON

Ministry of Care – Boyd & Phyllis Hanson.

Chairs – Donna Mae Olson, Eunice Kittelson, Pastor Gerald & LuAnn Roise, Eunice Rostvedt, Donna Schmalz, Marlene Pankow, Don & Joyce Anderson, Richard & Kathryn Swanson, Sheila Schoenwald.

In memory of RUTH LUND

Sunday School – Terry & Kathryn Swanson.

In memory of HAROLD ENNIS

Undesignated Ron & Pat Schimke, Beverly Olson, Greg & Sue Johnson, Lavern & Bev Haas.

Altar – Bill & Bev Jensen.

Ministry of Care – Boyd & Phyllis Hanson.

Undesignated – Elaine Bjorson, Arlie & Lorraine Anderson, Mabel Ennis, Brian & Malinda Sell, Joyce Wold, Clarice Purdy, Dale & Kay Mattern, Marion Lund, Dale & Lola Hagen, Rodney & Delores Selfors, Gerald & Ethel Lawson, Sev & Bonnie Brekke, Dixon Lawson, Luella Anderson, Clarence & Barbara Brekke, Rodger & Gaynell Lawson, Marilyn Moe, Kathy Moe, Wally & Iris Eckmann, Doug & Arlene Beck, Clark & Betty Ranum, Phil Johnson, Dallas & Jean Perron, Bob & Jeri Fuller, Adeline Mueller, Mrs. Mabel Perron, Clarice Abrahamson, Gayle William, LaVern Lawson, Helen Huntington, Vivian Seier, Pastor & LuAnn Roise, Yvonne Peterson, Dave & Marion Anderson, Pastor & Phyl Odland, Bonnie Larson, Jan Hagen, Karen Burke, Karla Roussel, Judy Ross, Alison Dillon, Charlie & Barb Hasenarus & Jacob, Cheri Geise, Bob & Sally Thompson, Karl & Nancy Christensen, Jim & Terry Brown, Todd & Gerilyn Bauer, Souris River, Beta Sign Phi, Les Sorenson.

In memory of ELMER BJERTNESS

Choir – Mary Ann Lafontaine.

In memory of OSCAR CORUM

Undesignated – Bernice Galusha, Eleanor Pietsch.